کار – شغل حوادث قانون مرکزی موتورسیکلت

کار – شغل: حوادث قانون مرکزی موتورسیکلت اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اصلاح شرایط وام مسکن یکم از ۹۷ ، مسکن تا آخر سال گران نمی‌شود

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت:قیمت مسکن در ماه های باقی مانده از امسال زیاد کردن نخواهد یافت؛ ضمن اینکه شرایط تسهیلات صندوق مسکن یکم نیز در این مدت اصلاح م

اصلاح شرایط وام مسکن یکم از ۹۷ ، مسکن تا آخر سال گران نمی‌شود

مسکن تا آخر سال گران نمی شود/ اصلاح شرایط وام مسکن یکم از ۹۷

عبارات مهم : بازار

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت:قیمت مسکن در ماه های باقی مانده از امسال زیاد کردن نخواهد یافت؛ ضمن اینکه شرایط تسهیلات صندوق مسکن یکم نیز در این مدت اصلاح می یابد.

به گزارش مهر، این روزها شاهد بلند شدن صدای اعتراضات و مطالبات به حق مردم در خصوص پرسشها اقتصادی هستیم که اگرچه تعدادی اغتشاش گر، تلاش در به انحراف کشاندن آن داشتند، ولی با درایت و بصیرت مردم و جدا کردن راه خود از صفوف اغتشاش گران، اجازه داده نشد که خواسته های اقتصادی مردم و اعتراض آنها نسبت به کم کاری های بعضی مسئولان اقتصادی به انحراف کشیده شود.

اصلاح شرایط وام مسکن یکم از ۹۷ ، مسکن تا آخر سال گران نمی‌شود

یکی از این مطالبات، عنوان مسکن است که در دو بخش ساخت وتولید و خرید و فروش و همچنین بخش رهن و اجاره در جامعه تظاهر می کند. به نظر می رسد با توجه به اینکه ساخت و ساز مسکن موضوعی کاملا شخصی هست، ورود دولت عمدتا می تواند به حوزه هایی همچون قیمت زمین، قیمت مصالح ساختمانی و همچنین نظارت بر ساخت و ساز به خصوص در زمینه مقابله با زلزله مطرح باشد که بدیهی است امکان ورود مستقیم دولت به این حوزه ها جز از طریق وضع فوانین و آیین نامه های مربوطه و نظارت بر حسن اجرای آنها وجود ندارد.

اما در دنیا یکی از بااهمیت ترین موضوعاتی که دولت ها در بخش مسکن به آن ورود مستقیم دارند، ۲ حوزه بازار مسکن و بازار اجاره بها در زمانی است که سفته بازان و دلالان قیمت گذاری را در دست گرفته اند و با ایجاد بازارگرمی های کاذب، تلاش در ملتهب کردن بازار و رسیدن به سودهای نجومی هستند. از آنجایی که در ماه های اخیر بازار اجاره بهای مسکن رشد مثبتی داشته و حتی در مواردی با رشد منفی همراه بوده هست، بااهمیت ترین موضوعی که باقی می ماند، نظارت صحیح تر و زیاد دولت بر حوزه خرید و فروش مسکن با نشانه مقابله با زیاد کردن جهشی قیمت هاست.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت:قیمت مسکن در ماه های باقی مانده از امسال زیاد کردن نخواهد یافت؛ ضمن اینکه شرایط تسهیلات صندوق مسکن یکم نیز در این مدت اصلاح م

با توجه به اینکه در سال های گذشته به علت قفل شدن منابع بانکی و افت تعداد تسهیلات پرداختی بانک ها، قدرت خرید مسکن مردم به شدت کم کردن یافته بود، استقبال از معاملات مسکن و خرید و فروش ملک نیز افت محسوسی داشت که در اصطلاح از آن با عنوان رکود بازار مسکن یاد می شد ولی با توجه به اینکه در دو تا سه ماهه اخیر تعداد تسهیلات مسکن از محل صندوق بعد انداز مسکن یکم رو به زیاد کردن بود، تعداد معاملات نیز به ناگاه زیاد کردن یافت که در مجموع می توان آن را شروع دوره رونق بازار مسکن نامید.

این زیاد کردن استقبال از بازار مسکن به همراه کم شدن قیمت سود سپرده بانکی که به آزادسازی بخش از منابع مالی نزد بانک ها منجر شد، ورود مجدد سفته بازان (هرچند در مقیاس کوچک) را در پی داشت که به زیاد کردن ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت مسکن در بعضی از مناطق پایتخت انجامید و تا حدودی نارضایتی مردمی را در پی داشت. از همین رو وظیفه دولت است تا این مطالبه به حق مردمی را پاسخ دهد.

معاون آخوندی: مسکن، باثبات ترین بخش اقتصادی ۵ سال گذشته

اصلاح شرایط وام مسکن یکم از ۹۷ ، مسکن تا آخر سال گران نمی‌شود

حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در گفت وگو با خبرنگار مهر راجع به بازار مسکن اظهار کرد: در ۵ سال گذشته به نظر می رسد با ثبات ترین بخش اقتصادی کشور، مسکن بوده و کمترین نارضایتی ها به این بخش برمی گردد.

وی ادامه داد: این در حالی است که از سال های ۸۴ تا ۹۲ قیمت مسکن ۶ برابر شده است بود ولی از ۹۲ تا ۹۶ تنها ۱۰.۶ درصد رشد قیمت در بخش مسکن داشته ایم. همچنین قیمت زمین در فاصله سال های ۸۴ تا ۹۲ رشد باورنکردنی ۷۶۰ درصدی داشته است ولی در سال های ۹۲ تا ۹۶ تنها ۲ درصد رشد در قیمت زمین را شاهد بوده ایم.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت:قیمت مسکن در ماه های باقی مانده از امسال زیاد کردن نخواهد یافت؛ ضمن اینکه شرایط تسهیلات صندوق مسکن یکم نیز در این مدت اصلاح م

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: بنابراین ثبات قیمتی قابل توجهی در بخش مسکن در سال های گذشته وجود داشت که در مواردی از آن با عنوان رکود تعبیر می شود.

وی با بیان اینکه آمار معاملات ۹ ماهه ابتدایی امسال نشان می دهد تعداد مبایعه نامه ها نسبت به سال گذشته رشد داشته، اظهار داشت: بر اساس آمار وزارت راه و شهرسازی، تعداد مبایعه نامه های امضاشده در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در آذرماه امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۵۰.۴ درصد زیاد کردن داشته هست. ضمن اینکه تورم مسکن در این مدت نیز ۱۰ درصد بود که معادل تورم عمومی محسوب می شود.

اصلاح شرایط وام مسکن یکم از ۹۷ ، مسکن تا آخر سال گران نمی‌شود

مظاهریان با تأکید براینکه در سال های اخیر سفته بازان بعد از سال ها از بازار مسکن خارج شدند که باعث ایجاد ثبات در این بازار شده است بود، راجع به زیاد کردن قیمت مسکن در یکی دو ماه گذشته که به گفته بعضی از کارشناسان ۱۵ تا ۲۰ درصد در بعضی از مناطق پایتخت کشور عزیزمان ایران رخ داده هست، گفت: بررسی معاملات مسکن در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نشان می دهد که این زیاد کردن قیمت ها همگن نیست این عنوان در سایر شهرها هم صدق می کند.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال زیاد کردن قیمت در منطقه یک پایتخت کشور عزیزمان ایران بسیار کم بوده؛ ولی در منطقه ۵ بسیار زیاد هست. بنابراین به طور میانگین شاهد زیاد کردن ۱۰ درصدی قیمت مسکن هستیم.

این مقام مسئول ارشد در وزارت راه و شهرسازی در پاسخ به پرسشی در خصوص احتمال زیاد کردن قیمت در ماه های نهایی امسال و همچنین سال آینده تصریح کرد: به نظر می رسد در ماه باقی مانده امسال (۱۳۹۶) زیاد کردن قیمت در مسکن نخواهیم داشت. ولی در نیمه نخست سال آینده زیاد کردن قمیت مسکن در حدود تورم را انتظار داریم.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: در خصوص نیمه دوم سال ۱۳۹۷ نمی توان از هم اکنون اظهار نظر کرد و باید منتظر ماند تا بعد از بررسی شاخص های اقتصادی سال آتی به این پرسش پاسخ داده شود.

مظاهریان راجع به عوض کردن در شرایط تهسیلات مسکن از محل صندوق بعد انداز مسکن یکم تا آخر امسال اظهار کرد: شرایط وام دهی این صندوق در ماه های پیش رو و باقی مانده از امسال تغییری نخواهد کرد. ولی جهت سال آینده این خواسته را پیگیری می کنیم تا هم در خصوص کم شدن قیمت سود این تسهیلات و مدت وقت انتظار جهت دریافت وام و هم زیاد کردن وقت بازپرداخت اقساط مجوزهای مورد نیاز را از دولت و بانک مرکزی اخذ کنیم.

واژه های کلیدی: بازار | اقتصادی | شهرسازی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs